Winny czy niewinny?

Winny czy niewinny?

Czy jeśli zabiło się raz, zrobi się to ponownie? Pytanie trochę od czapy, bowiem odpowiedź na nie, zawsze będzie niejednoznaczna. Jednak w przypadku Matta Huntera, wszystko wskazuje, że nie będziemy mieli do czynienia z żadną niejednoznacznością. Wszystkie okoliczności zdają się potwierdzać to, że Matt Hunter zabił ponownie… I właśnie o takiej sytuacji, o człowieku w matni, z której jak się wydaje, nie ma ratunku. O morderstwach, idących jedno za drugim oraz ludziach, jakim nie powinno się ufać, opowiada thriller Harlana Cobena – Niewinny. Wydanie filmowe z księgarni internetowej taniaksiazka.pl.

Kiedy się raz zabiło

Jeśli odebrało się komuś życie, a jest się normalnym człowiekiem, to nawet jeśli Temida każe odpokutować zbrodnię wieloletnim wyrokiem, to i tak trudno jest liczyć na odkupienie. Świadomość, pozbawienia kogoś życia, będzie drążyć duszę niczym złośliwy nowotwór pożerający bezlitośnie trzustkę, odbierając spokój i zatruwając psychikę wyrzutami sumienia.

Matt Hunter jest właśnie człowiekiem z taką przeszłością i podobnymi,moralnymi rozterkami. Kiedyś, nieumyślnie zabił człowieka i poniósł za to karę. Jest jednak w tej dobrej sytuacji, że udało mu się przejść całą drogę moralnego upadku i odrodzenia i uporać z wewnętrznymi demonami.

Co potrzeba aby zacząć od początku.

Baza, aby zacząć od nowa to podstawa i na szczęście Matt taką posiada. Brat zatrudnia go w swojej kancelarii adwokackiej, a żona nadal kocha tak samo mocno. To wystarczy aby życie przybrało inne barwy, a przyszłość stała się jasna i oczekiwana. Jednak, każdy to wie, nie byłoby dobrego thrillera, gdyby wszystko trwało tak dalej, sielsko, anielsko i bezproblemowo. Kiedy Matt Hunter wychodzi na prostą, przeznaczenie wali go bejsbolem w potylicę!

Zazdrość i zabójstwo nr 2

Żona z innym facetem – zdjęcie przesłane na telefon, może zburzyć spokój świętego! Jak to jest? Spodziewają się dziecka, a żona Matta klei się do innego mężczyzny? Pięści same się zaciskają, a poczucie bycia karczemnie oszukanym, staje się nie do zniesienia. Jednak to jeszcze nic. Z tej drogi można zejść, wszystko wyjaśnić i ponownie wrócić do przydomowego ogródka z napisem: spokój. Jednak facet na zdjęciu, ten z mocą przyklejania cudzych żon – ginie! Sprawa jest o tyle śliska, że gość zanim został zabity, śledził Matta. Policja nie ma wątpliwości, raz, dwa, trzy, w celi śmierci jesteś – ty! I tutaj spojrzenia wszystkich gliniarzy, koncentrują się na Matcie Hunterze, dla którego słowo “przerąbane” staje się faktem, a nie figurą retoryczną.

Coben, jak pięknie snuje opowieść!

Jak to się dzieje, że Coben tak świetnie prowadzi narrację? Jasne, wiadomo, warsztat pisarski, wszystkie te sztuczki narracyjne, krótsze i dłuższe zdania, jasna i ciekawa fabuła, liniowa i nieliniowa akcja oraz pomysł, na który wpaść mógł tylko Coben. W praktyce, otrzymujemy niezwykłą powieść ze skomplikowanymi postaciami i stopniowo odkrywanym suspensem. Niewinny. Wydanie filmowe, to zaplanowana przez autora do najmniejszego szczegółu i subtelnie kładziona mozaika, której treść wybrzmiewa w pełni wraz z ostatnim, położonym elementem. Dlaczego wydanie filmowe? Na podstawie książki Netflix stworzył serial, ponoć równie dobry jak powieść. Z pewnością warto go obejrzeć, jednak to, co naprawdę trzeba zrobić, to przeczytać książkę!

 

© 2021 Mistrz Coben zaprasza · Crumbs Theme by WPCrumbs